Jeżeli masz pytania i chcesz jak najszybciej uzyskać na nie odpowiedź skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Margareta Forma-Gąsior

Skontaktuj się ze mną jeżeli masz pytania dotyczące dostępności, kompozycji oraz zamówień specjalnych:

mail: margareta@swiateczneatelier.pl

tel.: 730-130-260

Marta Justyńska

Prowadzenie bloga, teksty, pozycjonowanie, SEO

Skontaktuj się ze mną jeżeli jesteś zainteresowana/y współpracą lub masz pytania dotyczące pozycjonowania i SEO:

mail: marta@swiateczneatelier.pl

Wiosenne kompozycje kwiatowe z hiacyntami

Wiosenne kompozycje kwiatowe z hiacyntami
24/04/21 martajustynska1

Hiacynt to bardzo popularny kwiat, który z pewnością prawie każdy ma w swoim ogrodzie. Zachwyca on swoim kwiatostanem, zapachem oraz kolorami. Jednakże, ze względu na swoje wysokie właściwości uczulające, nie każdy może sobie na nie pozwolić i dlatego też stworzyliśmy wiosenne kompozycje kwiatowe z hiacyntami dla tych, którzy chcą cieszyć się ich urodą. Poniżej przedstawiam kilka propozycji dekoracji z hiacyntem w roli głównej. 

O hiacyntach słów kilka

Hiacynt jest rośliną cebulowatą i należy do rodziny szparagowatych. Pochodzi on z Azji, w szczególności z okolicy Turcji i Palestyny. Roślina ta charakteryzuje się równowąskimi, krótkimi liśćmi i wraz z kwiatami osiągają wysokość do 30 cm. Popularność swoją osiągnęły dzięki pięknemu zapachowi oraz szerokiej gamie barw. Można znaleźć hiacynty w kolorze białym, różowym, fioletowym, czerwonym, żółtym, pomarańczowym, łososiowym oraz niebieskim. Roślina ta zaczyna kwitnąć na przełomie kwietnia i maja, a ich niezwykły kwiatostan się przez ok. 2 tygodnie. 

Symbolika hiacyntów w wiosennych kompozycjach kwiatowych

We florystyce zarówno hiacynt, jak i jego kolory mają określone znaczenie. Sam hiacynt to symbol szczerości, zazdrości, zajęć sportowych, pochopności i smutku. Jak widzisz, ma zarówno pozytywne, jak i negatywne znaczenie, dlatego też trzeba być ostrożnym przy darowaniu go drugiej osobie, ponieważ możesz zostać opacznie zrozumiały. Dlatego też zwracaj uwagi na kolory. 

Fioletowy hiacynt oznacza nie tylko duchowość i królewskość, ale również smutek i przebaczenie. Biały hiacynt to czystość i niewinność oraz symbol modlitwy za kogoś bliskiego. Hiacynt czerwony natomiast oznacza miłość, romans, pasję oraz zabawę. Kwiat w tym kolorze może być przeznaczony nie tylko dla ukochanej osoby. Natomiast żółty hiacynt oznacza zazdrość. 

Przy wyborze dekoracji do domu nie musisz koniecznie kierować się symboliką, nie ma ona już wtedy takiego znaczenia. Inaczej sytuacja wygląda, gdy zamierzasz komuś podarować wiosenną kompozycję kwiatową z hiacyntów. Kolor może zostać opacznie zrozumiany. 

Przykładowe wiosenne kompozycje kwiatowe z hiacyntami

Wiosenna kompozycja kwiatowa białe hiacynty nr 468

Wiosenna kompozycja kwiatowa białe hiacynty nr 468 to niezwykle subtelna i elegancka dekoracja do każdego typu wnętrz. W dekoracji tej zdecydowanie króluje hiacynt, jednakże w towarzystwie gumowych tulipanów, tworzy niezwykłą jedność. Piękno kwiatów oraz ich barwę podkreśla złota donica, która z pewnością dodaje kompozycji szyku. Należy również wspomnieć, że floryści do stworzenia tej kompozycji użyli wysokiej jakości sztucznych kwiatów. W związku z tym dekoracja wygląda jakby była zrobiona z żywych roślin. Jest to wspaniały pomysł na to, aby ożywić każde pomieszczenie. Jeżeli nie masz pomysłu na prezent, to kompozycja z białych hiacyntów z pewnością ucieszy każdego. 

dekoracja

Hiacynty i stokrotki w złotej donicy nr 462

Kolejną niezwykłą wiosenną kompozycją kwiatową jest kompozycja hiacynty i stokrotki w złotej donicy nr 462. Floryści stworzyli ją z typowo wiosennych kwiatów, czyli hiacyntów, tulipanów oraz stokrotek. Piękne kwiaty oraz zielone dodatki (bukszpan, sukulenty oraz imitacje kamieni pokrytych mchem) osadzono w złotej donicy, która dodaje całości elegancji i ożywi każde wnętrze. Dekoracja ta doskonale będzie się prezentować zarówno na jasnych, jak i ciemnych meblach. Ze względu na to, iż kompozycja ta została wykonana wyłącznie z wysokiej jakości sztucznych kwiatów, to z powodzeniem możesz przeznaczyć ją na prezent dla bliskiej osoby. 

dekoracja

Wiosenna kompozycja kwiatowa różowe hiacynty nr 436

Kompozycja kwiatowa różowe hiacynty nr 436 to delikatność i elegancja w czystej postaci. Piękne różowe kwiaty hiacyntów i tulipany podkreślone zostały zielonymi dodatkami. Dodatkowo artyści umieścili je w srebrnej osłonie, która dodaje dodatkowego uroku. Kompozycja ta z pewnością będzie doskonale się prezentować zarówno na jasnych, jak i ciemnych meblach. Może ona również stanowić jako dekoracja na różnych uroczystościach rodzinnych, tj. I Komunia Święta, urodziny, rocznice oraz ślub. 

dekoracja

Białe hiacynty kompozycja kwiatowa nr 432

Białe hiacynty kompozycja kwiatowa nr 432 to dowód na to, że i sztuczne kwiaty mogą być eleganckie i do złudzenia przypominać te żywe. Piękne, białe hiacynty oraz gumowe tulipany pięknie prezentują się w czarnej donicy, którą dodatkowo ozdobiono pasmem delikatnych kryształków. Zielone dodatki liści oraz mchu doskonale podkreślają biel kwiatów. Dekoracja ta z pewnością ożywi każde wnętrze mieszkania, restauracji, recepcji lub biura. Można ją również podarować drugiej osobie, np. podczas urodzin lub imienin. 

dekoracja

Tulipany i hiacynty w wiosennej kompozycji nr 425

Tulipany i hiacynty w wiosennej kompozycji nr 425 to piękna i kolorowa dekoracja, która z pewnością zachwyci każdego. Piękne fioletowe hiacynty przeplatają się z różowymi tulipanami oraz zielonymi dodatkami. U ich podstawy znajdują się różowo- fioletowe pełniki, które ciekawie kompozycję uzupełniają. Całość osadzona została w srebrnej osłonce, która stabilizuje kompozycję. Jeżeli więc chcesz wnieść do swojego domu odrobinę wiosny i kolorów, to ta dekoracja będzie strzałem w dziesiątkę. 

Więcej wspaniałych kompozycji kwiatowych znajdziesz na stronie Świąteczne Atelier.

 

Comments (0)

Leave a Reply

0

Your Cart