Jeżeli masz pytania i chcesz jak najszybciej uzyskać na nie odpowiedź skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Margareta

Skontaktuj się ze mną jeżeli masz pytania dotyczące dostępności, kompozycji oraz zamówień specjalnych:

mail: margareta@swiateczneatelier.pl

tel.: +48 730 130 260 (między 10:00 a 16:00)

Sariel Sebastian

International trade manager. Write to me if you have a business proposal.

email: sarielsebastian@formwalls.pl

Wianki świąteczne na Boże Narodzenie

Wianki świąteczne na Boże Narodzenie
7 grudnia 2020 martajustynska1

Czym byłyby święta Bożego Narodzenia bez bliskich osób, bez kolorowej choinki w salonie, bez smacznego karpia na stole, czy też bez odpowiednich dekoracji świątecznych? Byłyby po prostu zwykłym dniem. Dlatego też do miejsc, w których będziecie spędzać święta, powinniście wnieść prawdziwego, świątecznego ducha. Do tego celu mogą posłużyć Wam wianki świąteczne na Boże Narodzenie. O tym, czym jest wianek, jakie jest jego znaczenie oraz jak go dobrać, dowiesz się z dalszej części tekstu. 

O wiankach świątecznych na Boże Narodzenie słów kilka

Wianki świąteczne na Boże Narodzenie stanowią jedne z podstawowych dekoracji na ten niezwykły czas. Mogą one być małe, średnie lub duże. Mogą one zdobić drzwi frontowe, wewnętrzne, okna oraz choinki. Wianki mogą być minimalistyczne oraz bardziej fikuśne i kolorowe. To, jakie wybierzecie, zależy od Waszych upodobań.

A czym są wianki? Jaka jest ich historia? O tym w dalszej części tekstu. 

Czym są wianki?

Słysząc słowo wianek, w pierwszej chwili widzi się kwiatowe i ziołowe nakrycie głowy, które tworzyło się z polnych kwiatów. Wianki są to okrągłe dekoracje uplecione z kwiatów, ziół, gałęzi lub innych elementów. Stosuje się je nie tylko jako nakrycia głowy, ale również do dekorowania różnych pomieszczeń, jako wianki świąteczne na Boże Narodzenie, lub jako kompozycje nagrobne. Tego typu ozdoby od dawna kojarzą się z naszą polską kulturą i niosą ze sobą istotną symbolikę. Ale o tym w dalszej części tekstu. 

Symbolika wianka w kulturze słowiańskiej

Niegdyś wianek był nieodłącznym atrybutem każdej panny. Upleciony z kwiatów i noszony na głowie niósł ze sobą wiele znaczeń. U dziewczynki oznaczał on cnotę i niewinność, natomiast u starszej już dziewczyny gotowość do małżeństwa. Z tego też powodu w Noc Kupały panny wybierały się nad jezioro lub rzekę, aby wywróżyć sobie przyszłość. Jeżeli wianek zatonął, to oznaczało śmierć właścicielki, natomiast, gdy wianek długo obracał się na wodzie- to staropanieństwo. Natomiast jeżeli został on wyłowiony przez młodzieńca, to oznaczało to, że ta panna za niego wyjdzie. 

Jednakże nie jest to jedyna symbolika. Wieszając wianek z ziół nad wejściem, chroniło się przed złymi mocami własne domostwo. Natomiast wianki ze zbóż i owoców chroniły przed urokami oraz zapewniały dobrobyt. Do dziś kobiety ze wsi plotą ogromny w tym celu wieniec i obrzęd ten nazywa się dożynkami.

Wieszając w oknach wianek na oknie lub na kołku właściciele domostw ogłaszali, że ich córka jest gotowa na zamążpójście. Dziś tej praktyki się nie stosuje. 

Jak widzisz, wianek w naszej kulturze ma ogromne znaczenie i ściśle związany jest z naszym życiem. Obecnie stosuje się je głównie jako dekoracje na różne okazje, np. wianki świąteczne na Boże Narodzenie

Rodzaje wianków

Jak już zostało stwierdzone, wianki w naszej kulturze mają ogromne znaczenie i dlatego też tak chętnie są stosowane przy różnych okazjach. Obecnie można znaleźć wiele rodzajów wianków, do najczęściej spotykanych należy zaliczyć:

  • Wianki, jako nakrycia głowy. Już w czasach starożytnych stosowano wianek, jako nakrycia głów. Najczęściej były to wieńce laurowe, które zakładano na głowy zwycięzców na igrzyskach w Grecji i w Rzymie. W późniejszym okresie stanowiły one podstawowe nakrycie głowy panien, które gotowe były do zamążpójścia i oznaczały, one cnotę i niewinność. Dziś coraz częściej stanowią one doskonałą alternatywę dla tradycyjnych welonów podczas ślubu.
  • Wianki, jako kompozycje nagrobne. Wieńce od dawna stanowiły podstawową kompozycję nagrobną we florystyce funeralnej. Najczęściej kupowało się je na pogrzeb dla bliskiej, jaki i dalszej osoby. Wynika to z faktu, iż wieńce pogrzebowe stanowią najbardziej okazałą formę oddania szacunku zmarłemu. Najczęściej przyjmują one formę okręgu i tworzone są z żywych kwiatów. Wieniec pogrzebowy pożegnania oraz kruchości i delikatności ludzkiego życia. 
  • Wianki, jako dekoracja wnętrz na każdą porę roku. Wianki coraz częściej stosuje się w różnych aranżacjach wnętrz. Stworzone z sezonowych kwiatów i roślin pięknie podkreślają charakter danego pomieszczenia. W okresie wiosennym idealną ozdobą jest wianek z wiosennych kwiatów, gdyż jest wesoły i przypomina, że wszystko obudziło się do życia. W okresie letnim korzysta się z roślin dostępnych właśnie w tym okresie. Przykładem jest wianek ze zbóż. Jesienią prym wiodą jesienne kolory oraz rośliny, np. jarzębina, suszone, opadłe z drzew liście i inne. Natomiast zimą króluje biel.
  • Wianki świąteczne na Boże Narodzenie. Coraz bardziej popularne stały się wianki tematyczne. W szczególności teraz warto zainteresować się wiankami na Boże Narodzenie. Tego typu dekoracja używana była w tym okresie od dawna, ponieważ niesie ze sobą ogromną symbolikę. Przede wszystkim chroni dom przed złymi mocami i urokami. 

Oczywiście jest tylko okazji, gdzie można zastosować wspomniany typ ozdób. Ich zastosowań w rzeczywistości jest znacznie więcej. Wszystko tylko zależy od naszej inwencji twórczej. 

Co można udekorować wiankami świątecznymi na Boże Narodzenie?

Rodzaje wianków jest całe mnóstwo, jednakże nas interesują wianki świąteczne na Boże Narodzenie. Jest to zarazem tradycyjna, jaki i nietuzinkowa dekoracja, którą z pewnością trzeba mieć w swoim domu. Przed jej wyborem trzeba jednak zastanowić się, z jakich kolorów i elementów ma się składać, jakiej ma być wielkości oraz przede wszystkim, co ma zdobić. Poniżej przedstawiam miejsca, w których taka ozdoba zdecydowanie powinna się znajdować.

Drzwi

Zarówno drzwi wejściowe, jak i wewnętrzne stanowią idealne miejsce na to, żeby wianki świąteczne na Boże Narodzenie zawisły. W szczególności frontowe drzwi powinny taką ozdobą być otulone, ponieważ już przy wejściu “witają” gości i wzbudzają w nich świąteczny klimat. Poza tym wianek na drzwiach chroni mieszkańców przed negatywną energią i złymi mocami. Na drzwiach najbardziej sprawdzą się średniej wielkości wianki. 

Okna

Wianki świąteczne na Boże Narodzenie można powiesić również na oknie. Dzięki temu przechodnie będą podziwiać ich piękno. W przypadku osób, które sceptycznie są nastawieni do świąt, iskierka świąteczna w sercu się zapali. Ze względu na niesienie świątecznej atmosfery, uważam, że powinno się dekorować nie tylko wnętrza, ale przede wszystkim front.

Kominek

Wianki doskonale się również prezentują na kominkach. Często właśnie widzi się piękny komin, na którym stoją pamiątki lub delikatne figurki a nad nimi właśnie wisi wianek. Szczególnie podczas świąt Bożego Narodzenia stosuje się wianek, jako ozdobę kominka. Więc jeżeli posiadasz w swoim domu kominek, to powinnaś pomyśleć o jego przyozdobieniu. “`

Przykładowe ozdoby w postaci wianków świątecznych na Boże Narodzenie

Wianek świąteczny delikatność nr 144

Wianek świąteczny delikatność nr 144 to przepiękna i subtelna dekoracja, którą warto mieć w swoim domu lub obdarować nią kogoś bliskiego. Wśród wianków świątecznych na Boże Narodzenie wiedzie on prym, ponieważ jest nietuzinkowy. Jego wyjątkowość polega na tym, iż wszelkie dekoracje umieszczone są tylko na połowie podstawy. Świąteczną atmosferę tworzą w nim bez wątpienia ośnieżone iglaste gałązki, delikatne bombeczki i imitacje owoców oraz szyszeczki. Barwy i wszelkie dekoracje zastosowane w dekoracji nie są tu przypadkowe. Nasi artyści zadbali o to, żeby wianek nie był przytłaczający. Dlatego też zastosowano pudrowy róż oraz biel. 

wianki świąteczne na Boże Narodzenie

Warto pomyśleć nad zakupem tej dekoracji, ponieważ ten wyjątkowy wianek doskonale będzie się prezentował nie tylko na drzwiach mieszkań czy domów, ale również w biurach, na recepcji oraz innych reprezentacyjnych miejscach. Zamieszczając go w widocznym miejscu, nie tylko pięknie udekorujesz pomieszczenie, ale przede wszystkim wniesiesz odpowiednią atmosferę świąteczną.

Wianek świąteczny złote święta nr 143

Wianek świąteczny złote święta nr 143 zdecydowanie wprowadzi do pomieszczenia magię świąt Bożego Narodzenia, ponieważ wykonany jest w odpowiedniej kolorystyce oraz z odpowiednich dodatków. Biel i złoto zdecydowanie kojarzą się z tym okresem, dlatego też zastosowano właśnie te kolory do stworzenia tej niezwykłej ozdoby świątecznej. Delikatne bombeczki, iglaste ośnieżone gałązki oraz dekoracje w kształcie saneczek, renifera i choineczkę w pełni oddają zimowo- świąteczny klimat. Dekoracja ta pięknie będzie się prezentować nie tylko na drzwiach, ale z powodzeniem można ją położyć na wigilijnym stole. Jeżeli umieścisz w centrum wianka prostą świecę, sprawisz, że ciepło płomienia doda dodatkowego klimatu.

wianki świąteczne na Boże Narodzenie

Wśród wianków świątecznych na Boże Narodzenie zdecydowanie należy do tych najpiękniejszych. Można nim udekorować nie tylko wnętrza prywatnych domów, ale również recepcje, biura, restauracje, sale konferencyjne, oraz inne miejsca reprezentacyjne. Dzięki tego typu ozdobom zarówno klienci, jak i kontrahenci poczują się jak w domu. 

Drewniany wianek cezar nr 108

Prawdziwą gratką dla miłośników oryginalnych i niebanalnych dekoracji świątecznych jest drewniany wianek cezar nr 108. Ozdoba ta wykonana została na podkładzie z drewnianych gałązek. Do jej stworzenia wybrano zielony susz, który w otoczeniu oliwkowych złotych bombeczek prezentuje się przepięknie. Ze względu na swoją niepowtarzalność oraz elegancję ozdoba ta w pełni zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających klientów. Wieszając je w pomieszczeniach, wprowadzisz nie tylko odpowiedni klimat świąteczny, ale przede wszystkim podziw. 

wianki świąteczne na Boże Narodzenie

Wybierając tę dekorację spośród innych wianków świątecznych na Boże Narodzenie, sprawisz, że wnętrze mieszkania będzie się doskonale prezentować w tym magicznym czasie. Co więcej, ozdobę tą można z powodzeniem powiesić w miejscu, gdzie często przebywają klienci, kontrahenci oraz tam, gdzie przeprowadzane są twarde negocjacje. Wianek ten z pewnością wprowadzi miły nastrój i ciepłą atmosferę świąteczną. 

Świąteczny wianek szron nr 104

Wianki świąteczne na Boże Narodzenie to obowiązkowy element dekoracyjny dla każdego domu, ponieważ wykonane one są w przepięknej zimowo- świątecznej kolorystyce. Znajdziesz w nim biel, srebro oraz delikatną miętę. Do jego stworzenia Artyści użyli takich dekoracji, jak: bombeczki, iglaste gałązki, ostrokrzew oraz malutkie szyszeczki. Gdzieniegdzie znajdziesz dzwoneczki, które przy każdym poruszeniu wydają miły dźwięk. Podkład tego wianka jest nietypowy, ponieważ wykonany jest nie z wikliny, ale ze słomy. Zabieg ten sprawił, że możliwe było dokładne pokrycie całości dekoracjami. Dekoracja ta pięknie będzie się prezentowała na drzwiach frontowych i wewnętrznych, na stole wigilijnym, oraz na oknie.

wianek

Świąteczny wianek szron nr 104 to również doskonały i oryginalny pomysł na prezent oraz na udekorowanie pomieszczeń biura, recepcji, sal konferencyjnych oraz innych publicznych miejsc. Dzięki niemu wprowadzisz świąteczną i miłą atmosferę, i dzięki temu nawet najtrudniejsze negocjacje przejdą łagodnie. 

Wianek na święta nr 103

Wśród wianków świątecznych na Boże Narodzenie nie może zabraknąć wianka na święta nr 103, ponieważ niesie ze sobą spokój, harmonię oraz ducha świąt. Starannie dobrane dodatki oraz kolorystyka ściśle kojarzą się z tym magicznym czasem. Artyści na podkładzie umieścili oszronione iglaste gałązki, szyszki, gałązki ostrokrzewu, delikatne bombeczki, imitacje owoców oraz piękne, czerwone różyczki. Kompozycja ta jest niezwykle elegancka i oryginalna oraz z pewnością spełni oczekiwania tych najbardziej wymagających. Ze względu na to, iż wykonana jest z wysokiej jakości sztucznych elementów, to będzie ona Wam służyć na lata. Możesz nią nie tylko przyozdobić drzwi frontowe i wewnętrzne, okna czy też stół świąteczny, ale z powodzeniem możesz przeznaczyć ją na prezent dla najbliższej osoby. Z pewnością wieszając ten wianek, będzie ciepło Ciebie wspominać.

wianki

Wiankiem tym można zdobić nie tylko prywatne mieszkania, czy domy, ale również miejsca pracy, czy też publiczne. Pięknie będzie się on prezentował w ekskluzywnych sklepach, biurach, w recepcji hotelu, czy też w salonach SPA. To, gdzie go umieścisz, zależy tylko od Twojej wyobraźni. 

Wianek świąteczny z szyszek w czerwieni nr 66

Czym byłyby święta Bożego Narodzenia bez czerwieni? Ten kolor zdecydowanie musi znaleźć się wśród świątecznych dekoracji. Dlatego też nasi artyści użyli go jako główną barwę wianku świątecznego z szyszek w czerwieni nr 66. Spośród wianków świątecznych na Boże Narodzenie jest on jedną z najpiękniejszych i najbardziej oddających magię świąt dekoracji. Przypatrując się wiankowi, znajdziesz w nim imitację owoców w kolorze czerwieni i złota, delikatne bombeczki oraz piękną kokardę ze wzorem płatków śniegu. Otulone one zostały pięknymi, zielonymi iglastymi gałązkami. Dekoracja ta cudownie się będzie prezentować nie tylko na drzwiach, czy oknach, ale również na świątecznym stole. Umieszczając w jej środku świecę, sprawisz, że atmosfera będzie ciepła i harmonijna. 

wianek

edf

Wianek ten można używać nie tylko do zdobienia prywatnych mieszkań i domów. Będzie on pięknie wyglądać również w biurach, sklepach, czy też w hotelowych recepcjach. Goście odwiedzający te miejsca poczują klimat świąt, a początkowe złe nastawienie szybko minie. 

Podsumowanie

Wianki świąteczne na Boże Narodzenie obok choinki od dawna stanowiły główną dekorację w domach. Już u progu sprawiały, że goście nabierali odpowiedniego świątecznego nastroju. Obecnie w sklepie Świąteczne Atelier dostępnych jest wiele wianków, różniących się od siebie kolorem, wzorem oraz wielkością, dlatego też każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Powyżej przedstawionych zostało tylko część z dostępnych wianków świątecznych, więcej niezwykłych i przygotowanych z sercem tego typu ozdób, znajdziecie tutaj.

Comments (0)

Leave a Reply

0

Your Cart