Jeżeli masz pytania i chcesz jak najszybciej uzyskać na nie odpowiedź skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Margareta

Skontaktuj się ze mną jeżeli masz pytania dotyczące dostępności, kompozycji oraz zamówień specjalnych:

mail: margareta@swiateczneatelier.pl

tel.: +48 730 130 260 (między 10:00 a 16:00)

Sariel Sebastian

International trade manager. Write to me if you have a business proposal.

email: sarielsebastian@formwalls.pl

Wianki na głowę- niezapomniana I Komunia Święta

Wianki na głowę- niezapomniana I Komunia Święta
16 kwietnia 2021 martajustynska1

Pierwsza Komunia Święta jest dla dzieci ogromnym przeżyciem, ponieważ tego dnia po raz pierwszy przyjmują Eucharystię. Ze względu na to, iż jest to bardzo uroczyste wydarzenie, warto zadbać o to, żeby dzieci prezentowały się schludnie i elegancko. Nieodłącznym elementem Pierwszej Komunii jest alba, świeca oraz modlitewnik, jednakże można zadbać o to, żeby dziecko wyróżniało się w tłumu, poprzez zakup odpowiedniego dodatku. Dla dziewczynek modne stały się kwiatowe wianki na głowę. Poniżej przedstawiam kilka ciekawych wianków, które z pewnością będą się pięknie prezentować na głowie Waszej latorośli. 

Co to jest wianek i jego znaczenie w kulturze słowiańskiej ?

Wianek jest to nakrycie głowy uplecione z kwiatów i/lub z ziół. Z kulturą słowiańską nierozerwalny jest od dawna. Jednakże wraz z upływem lat jego symbolika zmieniała znaczenie. Nie zmienia się jednak jedno, mianowicie jest on atrybutem panny, gotowej do zamążpójścia. Świadczyć ma o tym Noc Kupały, kiedy to panny puszczały wianki na wodę, aby „przyciągnąć” ukochanego. W niektórych rejonach Polski zwyczaj ten obchodzony jest do dziś, jednakże obecnie ma on na celu podtrzymanie tradycji, aniżeli faktyczne odnalezienie drugiej połówki. Niezmienne jest jedno, założony na głowę panny, świadczyć ma o jej czystości i niewinności.

Dziś wianek najczęściej wybierany jest jako ozdoba głowy podczas ważnych uroczystości rodzinnych, np. śluby, komunie. Nie każdy zastanawia się jak ważny był w kulturze słowiańskiej. Istotny był nie tylko dla panien, ale również dla rolników, ponieważ wieszany na drzwiach miał sprowadzić urodzaj. 

Przykładowe wianki na głowę

Komunijny wianek na głowę błękit

Przepiękny komunijny wianek na głowę błękit to pierwsza z naszych niezwykłych propozycji. Artyści wykonali go z wysokiej jakości sztucznych kwiatów pełnika oraz gipsówki, które w otoczeniu zielonych listków prezentują się niezwykle efektownie. Kompozycja została umieszczona na tasiemce florystycznej, dzięki czemu można wianek związać luźniej. Biało- niebieskie barwy wianka z pewnością przypadnie do gustu młodym damom. 

wianek na głowę

Komunijny wianek na głowę

Kolejną niezwykłą ozdobą na głowę jest komunijny wianek. Delikatne białe różyczki otulone zostały zielonymi dodatkami, które nie tylko podkreślają piękno kwiatów, ale również ich kolor. Kompozycję kwiatową floryści na tasiemce florystycznej, która zakończona jest aksamitną, białą wstążeczką. Ze względu na to, iż wianek jest elastyczny, to z powodzeniem można dostosować go do głowy dziecka. W wianku tym Wasza latorośl poczuje się jak prawdziwa księżniczka. 

wianek na głowę

Wianek na głowę biało- różowy

Jeżeli ozdoba na I Komunię Świętą dla dziewczynki to warto zwrócić uwagę na wianek biało- różowy. Jest to niezwykle subtelna ozdoba głowy, ponieważ wykonano ją w stonowanych i pastelowych barwach oraz z delikatnych, sztucznych kwiatków. Pastelowe kolory kwiatów złamane zostały zielonymi dodatkami, dzięki czemu wianek jest bardziej wyrazisty. Warto dodać, że cała kompozycja umiejscowiona została na tasiemce florystycznej. Ze względu na to, iż wianek jest elastyczny, to nie ma problemu z dostosowaniem go do obwodu głowy dziecka. 

Wianek na głowę biało różowy

Wianek na głowę z pełników

Wianek z pełników to kolejna nietuzinkowa ozdoba na głowę. Biel, róż i écru to kolory, które królują w tej ozdobie. Ta niezwykle delikatna dekoracja na głowę sprawi, że każda dziewczynka w ważnym dla siebie dniu poczuje się wyjątkowo. Floryści kompozycję kwiatową umieścili na tasiemce florystycznej, co sprawia, iż wianek jest wygodny i nie będzie przeszkadzał podczas ceremonii. Należy również podkreślić, iż wianek jest elastyczny i bez problemu można go dostosować do obwodu głowy dziecka. 

Więcej niezwykłych kompozycji znajdziecie na Świąteczne Atelier.

Comments (0)

Leave a Reply

0

Your Cart