Jeżeli masz pytania i chcesz jak najszybciej uzyskać na nie odpowiedź skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Margareta

Skontaktuj się ze mną jeżeli masz pytania dotyczące dostępności, kompozycji oraz zamówień specjalnych:

mail: margareta@swiateczneatelier.pl

tel.: +48 730 130 260 (między 10:00 a 16:00)

Sariel Sebastian

International trade manager. Write to me if you have a business proposal.

email: sarielsebastian@formwalls.pl

Świąteczne kompozycje do wnętrz z symboliką Bożego Narodzenia

Świąteczne kompozycje do wnętrz z symboliką Bożego Narodzenia
13 grudnia 2022 martajustynska1

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykle ważny dla większości z nas. Przygotowania, pogoń za idealną choinką oraz wybór najbardziej trafnych prezentów to jest to, co w tym okresie nas nakręca. Oprócz przyozdobionej pięknie choinki warto pomyśleć o innych dekoracjach. Przedstawię Wam dzisiaj świąteczne kompozycje do wnętrz bogate w istotną symbolikę Świąt Bożego Narodzenia. 

Świąteczne kompozycje do wnętrz z Mikołajem

Święty Mikołaj nierozerwalnie związany jest z Bożym Narodzeniem. Miły, starszy Pan w czerwonym kubraczku i z długą, siwą brodą dostarcza grzecznym dzieciom prezenty. Z opowieści o Mikołaju wynika, iż prezenty te  przygotowały elfy na Biegunie Północnym. Jednak wiemy, iż jest to historia wykreowana dla dzieci. Nie każdy jednak wie, że św. Mikołaj istniał naprawdę. Był biskupem i pochodził z Miry. Żył na przełomie III i IV w. w bardzo bogatej rodzinie. Pomagał ubogim, więźniom, chorym dzieciom oraz wszystkim potrzebującym. Stąd wzięła się legenda św. Mikołaja.

Świąteczne kompozycje do wnętrz

Świąteczne kompozycje do wnętrz nie mogą obyć się bez postaci tego sympatycznego staruszka. My jednak postawiłyśmy na wizerunek, do którego jesteśmy wszyscy przyzwyczajeni. Przedstawiam Wam świąteczną dekorację w srebrnym pociągu nr 881. W samej lokomotywie zasiadł nasz główny bohater, czyli Mikołaj. W wagonie wiezie piękne, delikatne bombeczki, iglaste, oszronione gałązki oraz czerwone różyczki. Cała dekoracja jest niezwykle niepowtarzalna oraz wyjątkowa. Może ona być nie tylko ozdobą do domu, ale również idealnym prezentem.  

Świąteczne kompozycje w formie wianka

Z Bożym Narodzeniem nierozerwalnie związany jest wianek. Dekoracje te w naszej kulturze mają ogromne znaczenie, ponieważ symbolizują oczekiwanie na cud narodzin Jezusa Chrystusa. Według tradycji wieńce adwentowe powinny zawierać cztery świece. A dlaczego cztery? Ponieważ jest to symbol, każdej niedzieli adwentowej. Z czasem wieńce zaczęły pojawiać się również na drzwiach. Oznaczało to i oznacza przywitanie gości i zaproszenie do wejścia.

Świąteczne kompozycje do wnętrz

Świąteczne Atelier ma bogatą ofertę wianków. Ja chcę zaprezentować właśnie ten. Świąteczne kompozycje do wnętrz nie mogą się bez niego obyć, ponieważ charakteryzuje go niezwykła prostota, elegancja, oraz zimowa kolorystyka. Mowa tu o świątecznym wianku szron nr 229. Dekoracja ta udowadnia, jak pięknie ze sobą współgra biel z miętą. Wianek ten powstał z połączenia delikatnych bombeczek oraz iglastych gałązeczek. Doskonale będzie się prezentował na drzwiach, w oknie, na kominku lub na wigilijnym stole. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby podarować go najbliższej osobie. 

Świąteczne kompozycje do wnętrz w formie choinki

Jedną z najbardziej popularnych tradycji na Święta Bożego Narodzenia jest ubieranie choinki. Największą radość sprawia, gdy czynność tą wykonujemy wspólnie z rodziną. Samo drzewko, w szczególności iglaste, jest symbolem życia, odradzania się, płodności oraz trwania. Należy dodatkowo wspomnieć, iż również  ozdoby choinkowe moją swoje znaczenie. Oświetlenie choinki oznacza nadejście Jezusa, pierniczki lub cukierki to symbole dobrobytu natomiast łańcuch symbolizuje scaloną rodzinę. Dlatego też ważne jest, aby świąteczne kompozycje do wnętrz miały istotne znaczenie.

święta

W pracowni Świąteczne Atelier powstała ta oto niezwykła dekoracja, którą można postawić na stole, komodzie lub w innym wybranym miejscu. Ze względu na to, iż nie zajmuje tyle miejsca, co standardowa choinka, to można nią przyozdobić biuro. Na choince w czerwieni nr 875 florystki umieściły pośród iglastych gałązek, owoce jarzębiny, jabłuszka oraz bombeczki. Całość idealnie oddaje charakter Świąt Bożego Narodzenia. Tę uroczę dekorację można również przeznaczyć na prezent. Z pewnością osoba obdarowywana się ucieszy. 

Świąteczne kompozycje do wnętrz w bieli

W Święta Bożego Narodzenia istotne są również kolory. Również one niosą ze sobą bogatą symbolikę. Z całą pewnością nie może zabraknąć bieli, która nie tylko kojarzy się zimą i puszystym śniegiem, ale przede wszystkim czystość i niewinność. Na naszym stole pojawia się biały opłatek, który symbolizuje ciało Chrystusa. Zauważcie, że również ołtarze w kościołach dekorowane są na biało. W domu można zastosować również świąteczne kompozycje do wnętrz w bieli.

święta

Przedstawiam Wam stroik świąteczny i wianek granat i biel nr 611, który jest nie tylko niezwykle elegancki, ale również pełen symboliki. Znajdziecie tu starannie dobrane bombki, iglaste gałązki oraz białe świece. Stroik doskonale będzie się prezentował na wigilijnym stole, natomiast wianek zachęci gości do wnętrz. Mimo iż biel została przełamana szarością oraz granatem, to  nie straciła na swoim znaczeniu, wręcz przeciwnie, została ona bardziej uwydatniona. Kompozycje zostały wykonane z wysokiej jakości sztucznych elementów. Dzięki temu wyglądają bardzo naturalnie i zachwycą nawet największego estetę. 

Świąteczne kompozycje do wnętrz w czerwieni

Jeżeli Święta Bożego Narodzenia to koniecznie świąteczne kompozycje do wnętrz w czerwieni. Koloru czerwonego są często owoce wieszane na choince, czerwone jest również odzienie Świętego Mikołaja, a na stole często pojawia się czerwony barszcz. Czerwień jest również symbolem krwi Chrystusa oraz miłości, dlatego też nie może tego koloru zabraknąć w Święta. Warto również dodać, iż czerwień doskonale się prezentuje w każdym rodzaju wnętrza.

święta

Stroik i pudełko czerwień na Święta zawierają wszystko to, co najważniejsze w tym okresie jest. Florystki Świątecznego Atelier do stworzenia tego zestawu wykorzystały eleganckie róże, jabłuszka oraz owoce jarzębiny. A wszystko w kolorze czerwonym. Pomiędzy tymi elementami znaleźć również można białe bombeczki, laski cynamonu oraz pachnące pomarańcze. Bez wątpienia zestaw ten wprowadzi świąteczną atmosferę do każdego wnętrza. 

Oczywiście jest to tylko część z symboli Bożego Narodzenia wykorzystanych w świątecznych kompozycjach do wnętrz. Na stronie sklepu Świąteczne Atelier znajdziecie szereg innych, równie niezwykłych dekoracji. Zapraszamy

Comments (0)

Leave a Reply

0

Your Cart