Jeżeli masz pytania i chcesz jak najszybciej uzyskać na nie odpowiedź skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Margareta Forma-Gąsior

Skontaktuj się ze mną jeżeli masz pytania dotyczące dostępności, kompozycji oraz zamówień specjalnych:

mail: margareta@swiateczneatelier.pl

tel.: +48 730 130 260 (między 10:00 a 16:00)

Sariel Sebastian

International trade manager. Write to me if you have a business proposal.

email: sarielsebastian@formwalls.pl

Stylowe wianki wielkanocne, czyli czym udekorować dom na święta?

Stylowe wianki wielkanocne, czyli czym udekorować dom na święta?
22 lutego 2022 martajustynska1

Czas biegnie nieubłaganie. Jeszcze niedawno cieszyliśmy się Świętami Bożego Narodzenia oraz hucznie witaliśmy Nowy Rok. Dziś małymi kroczkami przygotowujemy się na Święta Wielkanocne. Pomału zaczynamy wiosenne porządki oraz tworzymy listę dań świątecznych. Warto również zastanowić się jak udekorować dom. Z tej też okazji dziś zaprezentuję Wam stylowe wianki wielkanocne, które wprowadzą odpowiednią atmosferę do Waszych domów. Jeżeli uważacie, że wianek zarezerwowany jest tylko i wyłącznie na okres bożonarodzeniowy…to mam nadzieję, że wianki, które Wam zaprezentuję, odmienią Wasze zdania. Zapraszam. 

Stylowe wianki wielkanocne, dlaczego warto je mieć?

Znudziły Wam się standardowe dekoracje i stroiki? Chcecie, aby dom w Święta Wielkanocne prezentował się nietuzinkowo? Postawcie na stylowe wianki wielkanocne. Powodów, dla których warto mieć eleganckie wianki wielkanocne w swoim domu, jest wiele. Po pierwsze, wieszając wianek na drzwiach lub oknach, informujecie przechodniów o tym, że w Waszych domach celebruje się ważne wydarzenie. W tym przypadku Zmartwychwstanie Jezusa. Po drugie, w kulturze słowiańskiej wianek na drzwiach odgrywał bardzo ważną rolę, mianowicie wianek z suszonych ziół chronił domostwo przed złymi mocami. Po trzecie, wieszano wianki po to, aby zapewniały one dostatek. Dziś wianki wiesza się głównie w celach dekoracyjnych, ale warto również wiedzieć, jaką symbolikę ze sobą noszą.  

Stylowe wianki wielkanocne. Przykłady.

Stylowe wianki wielkanocne muszą składać się z elementów, które ściśle kojarzą się ze Świętami Wielkanocnymi. Powinny się w nich znaleźć m.in. wiosenne kwiaty (np. tulipany, żonkile), gałązki (np. bukszpanu) oraz wielkanocne dodatki (np. króliczki, pisanki). Powinny być również stworzone w odpowiedniej kolorystyce. Poniżej przedstawiam pięć najciekawszych wianków na Wielkanoc. 

Stylowy wianek wielkanocny kremowo-różowy nr 210

Wianek wielkanocny kremowo-różowy nr 210 w pełni oddaje charakter Świąt Wielkanocnych. Wynika to z faktu, iż wykonany został z elementów charakterystycznych dla tego ważnego okresu. Odnaleźć w nim można liczne pisanki, które symbolizują budzącą się do życia przyrodę, delikatne piórka, dodające wiankowi delikatności oraz subtelne kwiaty eustomy. Powieszony na drzwiach lub oknie sprawi, że przechodnie przykują wzrok na dłużej. Jako ciekawostkę warto dodać, że kwiaty eustomy nie zostały wykorzystane tutaj przypadkowo. Wręcz przeciwnie, kwiaty eustomy symbolizują przywiązanie oraz miłość. Dlatego też warto posiadać dekorację właśnie z tym kwiatem podczas spotkań rodzinnych. Wśród stylowych wianków wielkanocnych ten w pełni zasłużył na wysoką pozycję. 

stylowe wianki wielkanocne

Wianek kwiatowy słodka piwonia nr 208

Wśród stylowych wianków wielkanocnych z pewnością nie może zabraknąć słodkiej piwonii nr 208. Mimo iż wianek sam w sobie nie posiada elementów stricte powiązanych z Wielkanocą, pozwoliłam go sobie umieścić wśród stylowych wianków wielkanocnych, ponieważ delikatność i piękno kwiatów sprawia, iż w domu zapanuje wiosna i radość. Jednakże doskonale się on komponuje z figurkami wielkanocnych króliczków. Uniwersalność dekoracji sprawia, że pięknie będzie się prezentować w okresie wiosenno-letnim. 

wianki

Wianek wielkanocny z różowymi tulipanami nr 206

Stylowe wianki wielkanocne nie mogą się obyć bez tej oto dekoracji. Wianek wielkanocny z różowymi tulipanami nr 206 charakteryzuje się niezwykłą prostotą i elegancją. Dzięki temu doskonale się odnajdzie w każdej aranżacji wnętrz, począwszy od stylu klasycznego, poprzez nowoczesny, na norweskim kończąc. Szare pisanki doskonale podkreślają różowe tulipany, które są symbolem przyjaźni oraz wartości rodzinnych. Wysokiej jakości materiały oraz staranne i przemyślane wykonanie sprawia, że wianek wpadnie w oko nawet największemu estecie. 

wianki

Wianek wielkanocny wiosenny czas nr 205

Stylowe wianki wielkanocne wiosenny czas nr 205 to prawdziwa perełka wśród wianków przeznaczonych właśnie na tę porę roku. Dekoracja ta powstała z połączenia sztucznych wiosennych kwiatów z eleganckimi różami. Kwiaty w pastelowych kolorach pięknie współgrają z niebieskimi kwiatami. Wielkanocnego charakteru dekoracji dodają białe i błękitne pisanki. Warto również dodać, że wianek ten idealnie będzie się prezentował nie tylko na drzwiach lub oknie, ale również na świątecznym stole. Warto w nim również postawić prostą, białą świecę, która zapalona będzie tworzyć ciepłą atmosferę. 

wianki

Wianek wielkanocny kraina czarów nr 202

Dla miłośników barwnych dekoracji świątecznych mam tę oto kompozycję. Wianek kraina czarów nr 202 to piękno i elegancja w najczystszej postaci. Delikatne, pastelowe kolory oraz świąteczne dodatki przenoszą w świat baśni i marzeń. Przedstawiając stylowe wianki wielkanocne, nie mogłam tej dekoracji pominąć, ponieważ kolorystyka i sposób wykonania spodobają się nie tylko dorosłym, ale również i dzieciom. Bez wątpienia dekoracja ta przyciąga wzrok.

wianki

Więcej stylowych wianków wielkanocnych znajdziecie na stronie sklepu Świąteczne Atelier.

Comments (0)

Leave a Reply

0

Your Cart