Jeżeli masz pytania i chcesz jak najszybciej uzyskać na nie odpowiedź skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Margareta

Skontaktuj się ze mną jeżeli masz pytania dotyczące dostępności, kompozycji oraz zamówień specjalnych:

mail: margareta@swiateczneatelier.pl

tel.: +48 730 130 260 (między 10:00 a 16:00)

Sariel Sebastian

International trade manager. Write to me if you have a business proposal.

email: sarielsebastian@formwalls.pl

Kompozycje z wrzosami na jesień

Kompozycje z wrzosami na jesień
30 sierpnia 2022 martajustynska1

Wrzosy to kwiaty, które niezaprzeczalnie kojarzą się z nadchodzącą jesienią. Wielu fotografów wybiera się na wrzosowiska, aby utrwalić niezwykły widok, jaki te kwiaty tworzą. Kwiaty wrzosów stały się inspiracją dla wielu florystów do tworzenia niezwykłych dekoracji i kompozycji. Również i my zauroczeni ich nieziemską urodą tworzymy dla Was kompozycje z wrzosami na jesień. Poniżej przedstawiam kilka z naszych dekoracji, w których główną rolę odgrywa właśnie wrzos. 

O wrzosach słów kilka

Przed prezentacją naszych kompozycji z wrzosami na jesień, warto co nieco wspomnieć o tej roślinie. Wrzosy są to niewielkie krzewinki osiągające do 50 cm wysokości. Charakteryzują się cienkimi pędami, drobnymi i igiełkowatymi liśćmi oraz drobnymi i dzwonkowatymi kwiatami. Występują one niemal w całej Europie, w części Azji oraz w północnej Afryce. W Polsce wrzos zwyczajny rośnie w różnych zbiorowiskach roślinnych oraz w różnych warunkach wilgotnościowych. Uwielbia gleby kwaśne i ubogie. Jest to roślina wieloletnia, która kwitnie dopiero jesienią. Warto podkreślić, iż niektóre gatunki kwitną już w lipcu. 

Jako ciekawostkę dodam, iż wrzosy znane są nie tylko ze względu na walory dekoracyjne, ale stosuje się je również przy różnych schorzeniach. Ich właściwości prozdrowotne znane już były w XV w. i wtedy po raz pierwszy zostały opisane jako rośliny zdrowotne przez Hieronymusa Brunschwiga. Wrzosom przypisuje się działanie przeciwzapalne, moczopędne, przeciwreumatyczne oraz uspokajające. 

Wrzosy to również bogata symbolika. W Polsce roślina ta stosowana jest głównie do strojenia nagrobków. Jednakże coraz częściej łamie się ten stereotyp i można je znaleźć w przydomowych ogródkach, a nawet w samym domu. Warto dodać, iż wrzosy cieszą się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale również i na świecie. Świadczą o tym liczne przesądy i wierzenia. Celtowie uważali je za rośliny magiczne, które włożone pod poduszkę miały przywołać prorocze sny. Irlandczycy palili wrzosy po to, aby przywołać duchy zmarłych. Natomiast w Szkocji wrzos króluje w ślubnych dekoracjach. Gałązka wrzosu często wkładana jest do bukietów ślubnych lub wpinana do włosów, co ma zapewnić szczęście w małżeństwie. 

Przykładowe kompozycje z wrzosami

Kompozycja kwiatowa z wrzosami nr 791

Kompozycje z wrzosami otwiera kompozycja kwiatowa nr 791. Różnokolorowe wrzosy, jesienne owoce oraz zielone dodatki to elementy, z których stworzyłyśmy tę oto dekorację. Naszym celem było uchwycenie uroku jesieni i osiągnęłyśmy to, poprzez zastosowanie charakterystycznych sztucznych roślin i kolorów dla tej pory roku. Dekoracja ta pięknie się prezentuje w każdym wnętrzu mieszkania, domu, recepcji hotelu, czy też w ekskluzywnych butikach. Można ją również podarować w prezencie. 

kompozycje z wrzosów

Wianek i bukiet nagrobny z wrzosami nr 790

Przygotowałyśmy jesienne kompozycje z wrzosami również na groby najbliższych dla Was osób. Wianek i bukiet nagrobny z wrzosami nr 790 to must have wśród jesiennych dekoracji nagrobnych. Zestaw ten składa się z cudownego wianka oraz z tradycyjnego bukietu nagrobnego. Zastosowałyśmy tu nie tylko jesienne elementy takie jak wrzosy, czy też owoce jarzębiny, ale zadbałyśmy również o odpowiednią kolorystykę. Warto dodać, iż wianek będzie się pięknie prezentował z prostym zniczem, najlepiej w formie lampionu. Dzięki temu dekoracji nie będzie groziło przypadkowe zapalenie się od świecy.

kompozycje z wrzosów

Stroik i bukiet nagrobny z wrzosami nr 789

Wśród naszych kompozycji z wrzosami nie możemy pominąć tego oto zestawu. Stroik i bukiet nagrobny z wrzosami nr 789 to doskonały przykład tego, jak doskonale ze sobą współgrają kolorowe wrzosy i iglaste gałązki. Całość wykonana jest z wysokiej jakości sztucznych roślin. Zabieg ten sprawił, iż zestaw wygląda tak, jakby był sporządzony z żywych kwiatów i gałęzi. Oprócz wspomnianych elementów znajdziecie w nim również owoce jarzębiny, bluszcz oraz delikatne jabłuszka, które doskonale oddają charakter jesieni. 

kompozycje z wrzosów

Kompozycje z wrzosami- dekoracja kwiatowa jesienne kwiaty nr 787

Dekoracja kwiatowa jesienne kwiaty nr 787 to urocza kompozycja z wrzosami do każdego wnętrza. Składają się na nią białe i fioletowe wrzosy, ozdobne dynie oraz sztuczne owoce. Dodatkowo otulone one są starannie wybranymi zielonymi dodatkami. Całość umieściłyśmy w metalowym, postarzanym koszu, który nie tylko stabilizuje kompozycję, ale dodaje elegancji i uroku. Dzięki swojej nietuzinkowości kompozycja ta to idealny pomysł na prezent. 

kompozycje

Kompozycje z wrzosami- dekoracja kwiatowa delikatne wrzosy nr 786

Kompozycje z wrzosami tworzą cudowną atmosferę i klimat. Dlatego też stworzyłyśmy dekorację kwiatową delikatne wrzosy nr 786. Oprócz wrzosów znajdziecie w niej również sztuczne winogrona, delikatne jabłuszka, ozdobne dynie oraz zielone listki, które podkreślają piękno głównych bohaterów, czyli wrzosów. Całość osadziłyśmy w pięknej, porcelanowej donicy i dlatego też dekoracja ta sprawdzi się również jako prezent dla bliskiej osoby. Chcesz wnieść do swojego otoczenia odrobinę jesiennej aury? Ta kompozycja Ci w tym pomoże. 

kompozycje

Więcej niezwykłych kompozycji z wrzosami znajdziecie na stronie Świąteczne Atelier.

Comments (0)

Leave a Reply

0

Your Cart