Jeżeli masz pytania i chcesz jak najszybciej uzyskać na nie odpowiedź skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Margareta

Skontaktuj się ze mną jeżeli masz pytania dotyczące dostępności, kompozycji oraz zamówień specjalnych:

mail: margareta@swiateczneatelier.pl

tel.: +48 730 130 260 (między 10:00 a 16:00)

Sariel Sebastian

International trade manager. Write to me if you have a business proposal.

email: sarielsebastian@formwalls.pl

Dekoracje z polnych kwiatów, czyli wiosna w domu

Dekoracje z polnych kwiatów, czyli wiosna w domu
15 maja 2021 martajustynska1

Polskie łąki są niezwykle urokliwe, ponieważ rosną na nich nie tylko bujne trawy, ale również niezwykle barwne kwiaty, które często stają się natchnieniem poetów. Łąki, w szczególności wiosną i latem, wprowadzają w melancholię, romantyzm oraz sprawiają, że zapomina się o problemach życia codziennego. Te niesamowite właściwości stały się inspiracją do stworzenia nietuzinkowych dekoracji z polnych kwiatów. Poniżej przedstawiam niesamowite kompozycje, którymi Twoje oczy będą się cieszyć latami. 

Najpopularniejsze polne kwiaty

Polska łąka to przede wszystkim bujne trawy oraz polne kwiaty. Nie tylko na niej pasą się zwierzęta hodowlane, ale również przychodzą całe rodziny lub pary na randkę. Przebywanie na polskich łąkach zdecydowanie uspokaja, a dzieje się to między innymi za pomocą niezwykłych polnych kwiatów.

Do najczęściej spotykanych polnych kwiatów należy zaliczyć:

Mak polny– to niezwykle piękne kwiaty uwodzące swoją czerwoną barwą (jednakże można również spotkać maki o innych kolorach np. różowym). Kwiaty maku rozkwitają albo na początku lata, albo pod koniec wiosny. W kulturze słowiańskiej mak uważany był (jest) za symbol życia i śmierci. 

Pełnik Europejski– pochodzi z rodziny jaskrowatych. Należy pamiętać, iż jest to roślina trująca. Roślina ta charakteryzuje się żółtym i kulistym kwiatowiem. Warto dodać, że kwiat ten znajduje się pod ścisłą ochroną. 

Aster- popularna roślina należąca do rodziny astrowatych. Najczęściej występuje w kolorze fioletowym. Jednakże można znaleźć również astry różowe, białe, purpurowe i niebieskie. Kwitnie w sierpniu i we wrześniu. 

Chaber łąkowy– jest kwiatem wieloletnim pochodzącym z rodziny astrowatych. Charakteryzuje się on dość długą łodygą, lancetowatymi liśćmi oraz kwiatem zebranym w koszyczki. Najczęściej mają purpurowy lub czerwony kolor. 

Przykładowe dekoracje z polnych kwiatów

Flower box kwiatowy w fiolecie nr 482

Flower box kwiatowy w fiolecie nr 482 to wyjątkowa kompozycja, ponieważ została wykonana na wyjątkowe okazje, w tym na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Matki. Piękne sztuczne polne kwiaty do złudzenia przypominające te żywe osadzone zostały w pudełku. Dzięki temu dekoracja jest nietuzinkowa i z powodzeniem może służyć jako prezent. Piękne fioletowe kolory (w różnych odcieniach) z pewnością ożywią każde wnętrze, natomiast polne kwiaty sprawią, że osoba przebywająca blisko dekoracji poczuje się tak, jakby była na łące. 

dekoracje z polnych kwiatów

Flower  box kwiatowy lipiec nr 481

Kolejną wyjątkową dekoracją z polnych kwiatów jest flower box lipiec nr 481. Kompozycja ta zachwyca nie tylko pięknem polnych roślin, ale również kolorystyką. Można w niej znaleźć kwiaty typowe dla łąk polskich wsi tj. maki, chabry oraz stokrotki. Niezwykła paleta barw (od zieleni, poprzez żółty i niebieski, na czerwieni kończąc) sprawia, że do pomieszczenia wniesiona zostaje radość i optymizm. Elegancki charakter kompozycji sprawia, że z można ją podarować najbliższej osobie. Dzięki flower box-owi lipiec każde wnętrze zostanie ożywione i zapanuje w nim harmonia. 

dekoracje z polnych kwiatów

Stroik kwiatowy lipiec nr 458

Szukasz niezwykłego prezentu na Dzień Mamy? Zwróć uwagę na stroik kwiatowy lipiec nr 458. Jest to zarazem elegancka, barwna i ciepła dekoracja kwiatowa z polnych kwiatów. Floryści umieścili je we wzorzystej donicy, która dodaje kompozycji dodatkowego uroku. Dzięki temu prezent jest gustowny. Należy dodać, że kwiaty powstały z najwyższej jakości materiału. Zabieg ten sprawił, że ciężko je odróżnić od żywych roślin. Kompozycja ta doskonale wkomponuje się w każde wnętrze. Idealnie będzie wyglądać wśród klasycznych aranżacji, jak i nowoczesnych i norweskich. 

dekoracje

Dekoracja polne kwiaty nr 267

Polne kwiaty w eleganckiej formie? Tak, jest to możliwe. Przykładem jest tu dekoracja polne kwiaty nr 267. Prostota tego typu kwiatów oraz ich bujna kolorystyka nabrały niezwykłej elegancji, a to dzięki klimatycznej, białej wazie. To właśnie ona podkreśla ich piękno oraz nadaje niezwykłej klasy i subtelności. W kompozycji tej polne kwiaty przeplatają się z zielonymi dodatkami. Dzięki temu dekoracja do złudzenia przypomina kompozycję z żywych roślin. 

dekoracje

Wianek kwiatowy swojska łąka nr 133

I ostatnią naszą propozycją dekoracji z polnych kwiatów jest wianek kwiatowy swoista łąka nr 133. Jest to kompozycja, którą można powiesić na drzwiach, kominku, oknie lub położyć na stole. Ww jej środku można również umieścić świecę, jednakże należy pamiętać, aby była ona jak najprostsza. Wynika to z faktu, iż zbyt ozdobna świeca mogłaby zepsuć urok wianka. Piękne sztuczne chabry, maki oraz stokrotki podkreślone zostały zielonymi dodatkami. Umieszczając ten wianek w pokoju sprawisz, że wnętrze będzie weselsze oraz harmonijne.

dekoracje

Więcej niezwykłych kompozycji znajdziesz na Świąteczne Atelier.

Comments (0)

Leave a Reply

0

Your Cart