Jeżeli masz pytania i chcesz jak najszybciej uzyskać na nie odpowiedź skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Margareta Forma-Gąsior

Skontaktuj się ze mną jeżeli masz pytania dotyczące dostępności, kompozycji oraz zamówień specjalnych:

mail: margareta@swiateczneatelier.pl

tel.: +48 730 130 260 (między 10:00 a 16:00)

Sariel Sebastian

International trade manager. Write to me if you have a business proposal.

email: sarielsebastian@formwalls.pl

Dekoracje nagrobne z eustomami na lato

Dekoracje nagrobne z eustomami na lato
27 maja 2021 martajustynska1

Przełom wiosny i lata to idealny czas, aby zadbać o pomniki najbliższych osób. Oprócz samego czyszczenia nagrobków warto pomyśleć o odpowiedniej dekoracji. Najlepsze na tę porę roku będą dekoracje nagrobne z eustomami, ponieważ są to kwiaty delikatne i eleganckie. Wyjątkowość kompozycji z eustomami polega na ich uniwersalizmie, ponieważ można je kłaść jednakowo na grobach najbliższych osób, znajomych oraz na grobach osób, z którymi było się w formalnym kontakcie. Poniżej zaprezentowałam pięć niezwykłych dekoracji nagrobnych z eustomami. 

Dlaczego warto wybrać dekoracje nagrobne z eustomami?

Eustomy to niezwykłe kwiaty, ponieważ swoim wyglądem przypominają róże i tulipany. Dlatego też z roku na roku cieszą się coraz większą popularnością również we florystyce funeralnej. Jest to kwiat wyglądający bardzo delikatnie. Jednakże są to tylko pozory. W rzeczywistości jest to roślina trwała. 

We florystyce eustoma ma swoje znaczenie. Jest to kwiat symbolizujący tradycyjne wartości, połączenie dwóch osób na całe życie, ciepło, miłość i szacunek. Jednakże warto dodać, że również ich kolor ma ogromne znaczenie, np. czerwony- oznacza miłość i przywiązanie, fiolet- piękno, szlachetność i królewskość, biel- niewinność i czystość, natomiast jasnoróżowy- to życzliwość. 

Wybierając dekoracje nagrobne z eustomami, nie tylko pięknie udekorujesz grób, ale przede wszystkim przekażesz uczucie, jakie żywiłeś do danej osoby. 

Przykładowe dekoracje nagrobne z eustomami

Stroik nagrobny kremowa eustoma nr 466

Stroik nagrobny kremowa eustoma nr 466 to przepiękna dekoracja, która składa się z wysokiej jakości sztucznych kwiatów. Znaleźć w niej można piękne eustomy oraz majestatyczne róże w kremowym kolorze. Zarówno kwiaty, jak i ich kolor podkreślają starannie dobrane zielone dodatki. Aby ustabilizować wiązankę, artyści umieścili ją w betonowej donicy. Dzięki temu wiatr jej nie przewróci. Warto dodać, iż tego typu dekoracja doskonale będzie się prezentować jednakowo na ciemnej, jak i jasnej płycie nagrobnej. 

Dekoracje nagrobne z eustomami

Wianek nagrobny pistacjowa eustoma nr 334

Wianek nagrobny pistacjowa eustoma nr 334 to bardzo subtelna i urokliwa kompozycja, która pięknie przyozdobi zarówno ciemną jak i jasną płytę. Powstała ona z połączenia delikatnych kwiatów eustomy oraz eleganckich róż. Pastelowe kolory zostały podkreślone przez zielone dodatki. Dekoracja ta pięknie prezentuje się sama, jednakże warto w jej centrum postawić latarnię lub prostą świecę. Jednakże należy przy tym pamiętać, aby dodatki nie były zbyt fikuśne, ponieważ mogą przyćmić wianek. 

Dekoracje nagrobne z eustomami

Bukiet nagrobny granatowa eustoma nr 326

Kolejną dekoracją nagrobną z eustomami, na którą warto zwrócić uwagę, jest bukiet nagrobny granatowa eustoma nr 326. Powstał on z połączenia białych  granatowych kwiatów eustomii oraz róż, które w połączeniu z zielonymi dodatkami, prezentują się nietuzinkowo. Floryści umieścili bukiet w eleganckim, czarnym wazonie, dzięki czemu dekoracja nie będzie zajmowała dużo miejsca i będzie łatwa do postawienia na płycie. Kompozycję tą z powodzeniem można postawić zarówno na jasnym jak i ciemnym nagrobku. 

dekoracja

Bukiet nagrobny pistacjowa eustoma nr 289

Bukiet nagrobny pistacjowa eustoma nr 289 to nietuzinkowa kompozycja ze sztucznych kwiatów. Urokliwe eustomy, majestatyczne róże oraz zielone liście monstery, paproci i palmy umieszczone zostały w prostym wkładzie. Zabieg ten sprawił, że kwiaty nie są przytłoczone nadmierną dekoracją. Bukiet ten idealnie sprawdzi się nie tylko na dużym grobowcu, ale również na tych mniejszych, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca. Fakt ten wynika z tego, iż jest kompozycją stojącą. 

dekoracja

Kompozycja nagrobna eustoma i róże nr 108

Kompozycja nagrobna eustoma i róże nr 108 to niezwykle elegancka i nietuzinkowa dekoracja na grób. Podniosłego charakteru wiązance dodaje ciekawa kolorystyka. Pastelowe barwy kwiatów przełamane zostały czerwienią oraz zielenią. Dzięki temu dekoracja jest wyrazista. Kolorystyka została dobrana tak, aby wiązanka pięknie się komponowała z każdym typem nagrobka. Natomiast cały bukiet został umieszczony w betonowej donicy. W związku z tym możecie być pewni, że stabilizacja jest zapewniona. 

dekoracja

Więcej niezwykłych kompozycji nagrobnych znajdziecie na Świąteczne Atelier.

 

Comments (0)

Leave a Reply

0

Your Cart